דיבייט

תכנית דיבייט לשכבת ז'  – העברת מסרים ועמידה מול קהל

תיאור התכנית:

התכנית תעסוק בטכניקות וכלים בתקשורת בינאישית – שכנוע, עמידה מול קהל והעברת מסרים. השיטה מורכבת ממספר כלים בתקשורת בינאישית ומיושמת מזה עשרות שנים בעולם האקדמאי, הפוליטי והעסקי. ייחודה הוא בכך שהיא ניתנת ללמידה על ידי כל אחד ואחת, ויישום כליה מתחיל כבר במפגש הראשון.

מטרת התכנית:

השיטה הייחודית של חברת דיבייט מבטיחה שיפור משמעותי ביכולת הביטוי העצמי, ביכולת ההקשבה ובהתמודדות עם הצורך להתאים את המסרים שלנו למגוון קהלי יעד ובכך להוביל לצמצום תופעות הנובעות מחוסר תקשורת.

התכנית שמה דגש על למידת מיומנויות וכלים אשר יסייעו לתלמידים ביצירת דיאלוג ודיון באופן שמכבד אחד את השני. התכנית נותנת לתלמידים פלטפורמה לרכישת בטחון עצמי והתגברות על פחד קהל, כלים בלתי מילוליים והתאמת שפת הגוף למסר, כתיבה והצגת נאום לפי מודל מבנה המסר. כחלק ממודל מבנה המסר יעסקו התלמידים בבניית טיעונים והצגת עמדה בצורה מעמיקה ומקיפה.

אחד משיאי התכנית הנו התנסות חווייתית במשחק הדיבייט המהווה פלטפורמה לדיון ערכי ומקנה את היכולת להבין שלכל נושא יש שני צדי מטבע וכי יש לאפשר לכל דעה להישמע גם אם מנוגדת משלהם.

התלמידים יוכשרו לקבל נושא, לעמוד מול קהל ומול אופוזיציה ולהציג את עמדתם באופן רהוט ואפקטיבי. המודל מלמד להתמודד עם סוגיות ובעיות חברתיות, משפטיות, וחינוכיות ומעניק להם את הכלים לנתח כל נושא ולהבין את חסרונותיו ויתרונותיו בטרם יבחרו עמדה.

 

תכנית דיבייט לשכבת ח' – אחריות חברתית

תיאור התכנית:

תכנית אחריות חברתית היא תכנית ייחודית שמטרתה להטמיע אצל התלמידים את התפיסה כי יש להם את היכולת האישית ליזום ולהשפיע על סביבתם והחברה בה הם חיים בכל אינטראקציה בינאישית, קבוצתית ואפילו ברשתות חברתיות. למנהיגות חברתית צורות שונות ואופנים מגוונים בהם ניתן להפגין עשייה חברתית חשובה, לכן נתמקד בפיתוח היכולת של כל תלמיד להבין שלכל סיטואציה חברתית יש השפעה עליו, על סביבתו ועל המדינה בה הוא חי.

מטרת התכנית:

המפגשים ינועו סביב שלושה תחומים מרכזיים: אחריות ומנהיגות חברתית, כיצד יוזמים ומוציאים לפועל רעיון וחיזוק עבודת צוות. החוט המקשר בין שלושת הנושאים הללו הנו התפקיד שלהם כבני נוער להיות מודעים לסביבתם ולנעשה סביבם בחיי היומיום, לקדם שיח פתוח לגבי תפקידם בחברה, לעודד בני נוער לחשיבה עצמאית, חברתית ולפעולה בנושאים החשובים להם. לאורך המפגשים נקיים שיח פתוח שמטרתו להעלות למודעות סוגיות ערכיות וחברתיות מהותיות, כגון:  אחריות חברתית, כבוד האדם, קיום שיח הולם, מוסריות ורגישות לאחר. המיומנויות המרכזיות שילמדו בתכנית ידגישו את הרצון של כולנו ליצור חברה טובה ושוויונית יותר דרך דיאלוג מכבד ובוגר ולקיחת אחריות על האופן שבו אנו פועלים בעולם.

 

תכנית דיבייט לשכבת ט' – סטוריטלינג וכלים מתקדמים 

תיאור התכנית:

התכנית תעסוק בטכניקות וכלים בתקשורת בינאישית – שכנוע, עמידה מול קהל והעברת מסרים. השיטה מורכבת ממספר כלים בתקשורת בינאישית ומיושמת מזה עשרות שנים בעולם האקדמאי, הפוליטי והעסקי. ייחודה הוא בכך שהיא ניתנת ללמידה על ידי כל אחד ואחת, ויישום כליה מתחיל כבר במפגש הראשון. הקורס בנוי ממספר יחידות לימוד אשר מציגות היבטים שונים של תקשורת בינאישית יעילה במגוון רחב של מצבים. כל יחידות הלימוד יילמדו על בסיס משולש הלמידה שמתייחס ל: מה לעשות, למה לעשות ואיך לעשות.

לאורך מפגשי הדיבייט, רוכשים התלמידים:

  • מיומנויות ברטוריקה ושכנוע
  • כישורים לעמידה מול קהל
  • כלים ליצירת דיאלוג ודיון
  • מודלים וטכניקות להבניית המסר

מטרת התכנית:

לאחר שרכשו מיומנויות של עמידה מול קהל והעברת מסרים, התלמידים ילמדו מודלים מתקדמים ומרתקים להעברת מסרים המותאמים למציאות המשתנה כגון העברת מסרים דרך סיפורים אישיים והפעלת הקהל. כמו כן יעמיקו בלמידת מיומנויות ובכלים אשר יסייעו להם ביצירת דיאלוג ודיון. לאורך השנה יתקיימו תרגולים רבים וסימולציות מגוונות, על מנת לאפשר לכל תלמיד למצוא את סגנונו האישי האותנטי.

 

תכנית דיבייט לכיתת אנגלית – מצגת קבוצתית וקבלת החלטות במאה ה- 21

תיאור התכנית:

התוכנית תעסוק בטכניקות וכלים בתקשורת בינאישית – קבלת החלטות, עבודת צוות ובניית מצגת קבוצתית.

השיטה מורכבת ממספר כלים בתקשורת בינאישית ומיושמת מזה עשרות שנים בעולם האקדמאי, הפוליטי והעסקי. ייחודה הוא בכך שהיא ניתנת ללמידה על ידי כל אחד ואחת, ויישום כליה מתחיל כבר במפגש הראשון. הקורס בנוי ממספר יחידות לימוד אשר מציגות היבטים שונים של תקשורת בינאישית יעילה במגוון רחב של מצבים. כל יחידות הלימוד יילמדו על בסיס משולש הלמידה שמתייחס ל: מה לעשות, למה לעשות ואיך לעשות.

לאורך מפגשי התכנית, רוכשים התלמידים:

  • מיומנויות וכלים לקיום תהליך קבלת החלטות אישי וקבוצתי.
  • מיומנויות לעבודת צוות אפקטיבית והצגה בצוות.
  • מיומנויות לבניית מצגת Power Point אפקטיבית.

מטרת התכנית:

התכנית משלבת מיומנויות וכלים משלושה אשכולות תוכן מרתקים ומגוונים. תקשורת בינאישית נמצאת בכל מקום בו נמצאים שני אנשים, הוכח כי חלק גדול מצווארי הבקבוק בעולם נובעים מבעיה בתקשורת. רוב האינטראקציות הבינאישיות בחיינו קשורות לאנשים אחרים, כך שבמידה רבה אנו תלויים גם בסובבים אותנו. במסגרת התכנית ילמדו התלמידים מהי משמעות עבודת הצוות וכיצד באמצעות מצגת קבוצתית המבוססת על עבודת צוות אפקטיבית ניתן להעביר את המסר שלנו. מכיוון שעבודת צוות טובה מתבססת על קבלת החלטות משותפות, לאורך המערך התלמידים ילמדו מה משפיע על תהליך קבלת ההחלטות שלנו ויקבלו כלים מגוונים שיעזרו להם לקבל החלטות בצורה טובה יותר. התלמידים יוכשרו לתרגל את כללי עבודת הצוות ותהליכי קבלת החלטות בעזרת בניית מצגת Power Point קבוצתית. כיום בבתי ספר ובמקומות שונים כגון: אקדמיה, צבא, וארגונים למיניהם, משתמשים במצגת ככלי להעברת מסרים המסייע בתהליך קבלת החלטות. בשיעורים שלנו יקבלו התלמידים כלים פרקטיים לבניית מצגת Power Point  ויקבלו טיפים להכנת מצגת נעימה, אסתטית, והכי חשוב-  משכנעת!

שינוי גודל גופנים
ניגודיות